Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Galwanizacja metodą na piękniejszą skórę twarzy.

Galwanizacja metodą na piękniejszą skórę twarzy.

Galwanizacja to zabieg, który pochodzi z dziedziny elektrolecznictwa. Polega na zwiększeniu przepuszczalności przez błony tkankowe dzięki zastosowaniu prądu stałego, który wytwarzany jest przez dwie elektrody (dodatnią katodę i ujemną anodę). Prąd przez skórę przepływa dzięki ujściom gruczołów łojowych i potowych. Aby zabieg galwanizacji przebiegał bez zarzutów, tkanki muszą być dobrze uwodnione.

Galwanizację dzieli się na ogólną, miejscową i poprzeczną. W tej ostatniej rozróżnia się galwanizację anodową i katodową. Pierwsza z nich pomaga między innymi w przypadku: I stopnia trądziku różowatego, tzw. pajączków, nerwicy naczyniowej skóry, rozszerzonych porach. Galwanizacja katodowa zaś pomaga pielęgnować skórę pozbawioną blasku, słabo ukrwioną i odżywioną, niedotlenioną, dojrzałą z pierwszymi oznakami starzenia.

Przed zabiegiem galwanizacji należy oczyścić i nawilżyć skórę. Następnie przykłada się do niej dwie elektrody, które generują bardzo niskie natężenie prądu. Podczas zabiegu na skórze odczuwa się mrowienie, kłucie lub uczucie ciepła. Przed zabiegiem należy zdjąć wszystkie metalowe ozdoby, aby uniknąć poparzeń, w trakcie – informować kosmetyczkę o wszystkich objawach i odczuciach, a po zabiegu – odczekać około 30 minut w poczekalni. Pod koniec zabiegu natężenie prądu zmniejszane jest stopniowo, a elektrody zdejmowane ze skóry dopiero po całkowitym jego odłączeniu. Cała kuracja obejmuje od 10 do 20 zabiegów.

Galwanizacja katodowa posiada właściwości pobudzające, a anodowa – działa przeciwbólowo. Podczas zabiegu pobudzona zostaje produkcja kolagenu. Z tego powodu galwanizacja jest polecana osobom ze zmarszczkami, cellulitem i rozstępami. Przeciwwskazaniami są między innymi: ciąża, stany zapalne skóry, nowotwory, gruźlica i epilepsja.