Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Co powinny zawierać kosmetyki? O najważniejszych składnikach słów kilka.

Co powinny zawierać kosmetyki? O najważniejszych składnikach słów kilka.

Najlepsze kosmetyki to te, które zawierają składniki naturalne. Dlaczego? Ponieważ są bezpieczne, niedrogie, a my mamy pewność, że działają bardzo dobrze. Czym jeszcze powinny charakteryzować się kosmetyki? I jak wybrać ten najlepszy?

Być może kosmetyki uniwersalne wydadzą ci się najlepsze: bo działają na wszystko, bo nie trzeba kupować innych produktów, bo zajmują mało miejsca na toaletce, bo w ogóle są fajne. Może i masz rację. Ale pomyśl: czy nie lepiej kupić kosmetyk, który odpowiada konkretnym potrzebom twojej skóry? Staraj się wybierać produkty dostosowane do pory roku lub dnia. Dlaczego? Każdy z nich będzie różnił się składem. Kosmetyki przeznaczone do stosowania zimą będą zawierały więcej substancji natłuszczających, niż te, które będą dobre na lato. Natomiast produkty na noc posiadać będą dużo składników, które potrafią dotrzeć w głąb skóry w krótkim czasie; takie działanie nie jest ci potrzebne w kremie, który aplikujesz na dzień.

Niezależnie od rodzaju skóry, pory roku czy dnia zawsze należy stosować kosmetyki nawilżające. Pomogą one zachować odpowiedni poziom wody w głębszych warstwach skóry oraz odbudują warstwę lipidową naskórka. Należy unikać produktów zawierających substancje zapychające, np. oleje roślinne, parabeny, parafina, lanolina. Nie można używać również kosmetyków wysuszających i natłuszczających jednocześnie. Mogłoby to spowodować zwiększenie ilości wydzielanego sebum.

Do nawilżania używaj kosmetyków bogatych w kwas hialuronowy. Zapewnia on bardzo dobre nawilżenie skóry, regeneruje uszkodzony naskórek, koi podrażnienia, uelastycznia skórę, przeciwdziała powstawaniu suchych skórek, chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych. Nawilżenie zapewnią także olejki roślinne. Do pielęgnacji skóry wybieraj te, które nie powodują zapychania porów skóry. Olejki posiadają dodatkowo działanie odżywcze, łagodzące, ujędrniające, pielęgnacyjne i ochronne. Wybór tego produktu musi być uzależniony od rodzaju i potrzeb skóry.