Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Które olejki na włosy są najlepsze?

Które olejki na włosy są najlepsze?

Dlaczego olejki na włosy są takie dobre? Każda z was zna zapewne metodę pielęgnacji włosów zwaną olejowaniem. I wiece też pewnie, że przynosi ona niesłychane efekty. Olejki lub kosmetyki z ich zawartością posiadają dużo składników odżywczych, witamin, minerałów oraz substancji nawilżających i wygładzających. Jeżeli chcemy, aby olejki dobrze pielęgnowały włosy, musimy właściwie z nich korzystać. Nakładajmy zatem olejki tuż przed myciem lub na noc (jeżeli włosy myjemy rano). Pamiętajmy także o systematyczności.

Najbardziej znany jest olejek rycynowy. Możemy stosować go jako składnik maseczki z żółtkiem jajka lub samodzielnie na uszkodzone i rozdwojone końcówki. Olejek rycynowy posiada działanie przyciemniające – blondynki powinny uważać z ilością nakładaną na włosy. Co więcej, olejku używać można na rzęsy i brwi, a najlepsze jest to, że kosztuje niewiele.

Drugim pod względem popularności kosmetykiem do pielęgnacji włosów jest olejek arganowy. Zawiera niezliczoną ilości witamin i składników odżywczych. Aplikowany systematycznie na włosy potrafi zdziałać cuda. Sprawia, że pasemka są gładkie, lśniące, zdrowe i miękkie. Oryginalny olejek arganowy ma dość gęstą konsystencję, dlatego nakładać go należy od połowy włosów.

Olej kokosowy ma stałą formę, toteż przed naniesieniem na włosy należy rozgrzać go w dłoniach. Dobrze sprawdzi się na rozdwojone końcówki i puszące się włosy. Polecany jest osobom, które mają cienkie włosy – olejek kokosowy nie obciąży ich w ogóle. Produkt ten przypomina nieco odżywki bez spłukiwania, dlatego w podobny sposób może być aplikowany na pasemka.

Olej lniany zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu włosów, a dodatkowo posiada silne właściwości nawilżające. Zawiera kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. Olejek lniany dostępny jest w aptekach, a przechowywać go należy w lodówce. Zaletą tego produktu jest także to, że można go dodawać do sałatek – odżywi nasz organizm również od wewnątrz.