Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Jak uzyskać długie i gęste rzęsy? Wybierz najlepszą metodę.

Jak uzyskać długie i gęste rzęsy? Wybierz najlepszą metodę.

Sposobów, aby mieć piękne, zdrowe, długie i gęste rzęsy jest mnóstwo. Ale czy wiesz, który z nich jest najlepszy? Czy są to odżywki do rzęs, czy zabiegi przedłużania lub zagęszczania? Niewątpliwie trzeba wybrać taką metodę, która przyniesie wymarzone efekty, będzie skuteczna i przyjemna. Zatem który sposób przypadnie ci do gustu: doklejanie sztucznych rzęs, makijaż permanentny optycznie zmieniający wygląd oczu, czy odżywka do rzęs?

Co o rzęsach wiedzieć powinnaś?

Czy wiesz, w jakim celu Matka Natura wyposażyła ludzi w rzęsy? Te włoski wyrastające z powiek pełnią nie tylko funkcje ozdobne. Są przede wszystkim pewnego rodzaju buforem bezpieczeństwa między okiem a środowiskiem zewnętrznym. Rzęsy chronią aparat wzrokowy przed zanieczyszczeniami w postaci kurzu, pyłków lub malutkich owadów. W taki właśnie sposób działają te niepozorne włoski. A dlaczego niepozorne? Okres życia jednej rzęsy wynosi około 100 do 150 dni, a faza wzrostu trwa 50 dni. Grubość rzęsy to 0, 1 mm, długość rzęs na górnej powiece nie przekracza 12 mm, a na dolnej – 8 mm.

Można rzec, że siła rzęs tkwi w ich liczbie: mamy od 150 do 250 rzęs na górnej powiece oraz od 50 do 150 na dolnej. Co jednak zrobić, gdy te liczby są zdecydowanie mniejsze? Słusznym rozwiązaniem wydaje się stosowanie odżywki do rzęs, która zapewnia regenerację, wzmocnienie, wydłużenie i zwiększenie objętości.

Co zrobić, aby nasze rzęsy były dłuższe?

Kosmetologia zna mnóstwo technik przedłużania rzęs i upiększania oczu. Do najpopularniejszych należą: makijaż permanentny oraz zagęszczanie i przedłużanie rzęs. Pierwsza metoda ma wiele wspólnego z tatuowaniem. Dlaczego? Ponieważ pod skórę wprowadzany jest czarny tusz lub pigmenty, które imitować mają kreski na powiekach (te same, które codziennie malujemy eyelinerem lub kredką). Jak wygląda zabieg? Kosmetyczka białą kredką rysuje na powiece kreskę, by klientce łatwiej było określić kształt, rozmiar i grubość. Następnie narzędziem podobnym do pistoletu tatuażysty, wprowadza pod skórę substancję zabarwiającą. Makijaż permanentny to dość bolesny zabieg, a skutkami ubocznymi mogą być między innymi ból, opuchlizna lub zaczerwienienie.

  1. Salony kosmetyczne posiadają w swojej ofercie inne zabiegi upiększania oczu. Są to zagęszczanie i przedłużanie rzęs. Na czym polegają te metody? Obydwa sposoby posiadają wiele wspólnych cech. Po pierwsze, do rzęs naturalnych doklejane są syntetyczne włókna lub rzęsy z włosia norek. W przypadku zagęszczania do jednej naturalnej rzęsy dokleja się dwie i więcej rzęs sztucznych, w przypadku przedłużania – jedną rzęsę sztuczną (stąd nazwa – metoda 1:1).
  2. Po drugie, kosmetyczka używa podobnych materiałów i akcesoriów. Sztuczne rzęsy wykonuje się z włókien poliestrowych, jedwabno – poliestrowych lub syntetycznych; wyjątkiem są rzęsy z futra norek syberyjskich (jednak i te mogą posiadać w składzie poliestrowe cząstki). Rzęsy doczepia się za pomocą kleju dostępnego w kilku wersjach. Podczas zabiegu przydatne są także płatki kolagenowe i pęsetki.
  3. Po trzecie, zagęszczanie i przedłużanie rzęs to metody bardzo kosztowne (do ceny pierwszej sesji doklejania rzęs doliczyć należy zabiegi uzupełniające, odbywające się co kilka tygodni) i czasochłonne (przedłużanie lub zagęszczanie trwać może do trzech godzin).
  4. Po czwarte, doklejenie sztucznych rzęs bardzo obciąża włoski naturalne. Wiedzieć trzeba, że zabieg odbywa się na otwartym oku. Skutki? Łzawienie, przekrwienie białka oczu, dyskomfort. Podrażnienie może wywołać klej służący do łączenia rzęs. Po piąte, istnieją przeciwwskazania do poddania się zabiegom doczepiania rzęs. A są to: krótkie, słabe i rzadkie rzęsy, plastyka powiek, choroby skóry i oczu.
  5. Jest jeszcze jeden sposób, by uzyskać długie rzęsy. Chodzi tu o stosowanie odżywki do rzęs Nanolash. Skład kosmetyku został dobrany tak, aby wszechstronnie oddziaływać na rzęsy. Odżywka do rzęs aktywuje wzrost nowych włosków, wydłuża i zagęszcza rzęsy. Nanolash zapewnia także wzmocnienie, regenerację i nawilżenie. Na skórę wokół oczu i skórę powiek działa ochronnie i łagodząco. Aplikacja odżywki do rzęs jest bardzo prosta. Cienkim pędzlem nakłada się Nanolash na linię górnych i dolnych rzęs. Czynność należy powtarzać co wieczór, a po kilkunastu dniach zaobserwujemy poprawę kondycji, objętości, wzrost i wzmocnienie rzęs.

Dlaczego odżywka do rzęs Nanolash jest lepsza od innych metod?

Nie ma lepszego sposobu na zdrowe, piękne i długie rzęsy niż stosowanie odżywki do rzęs Nanolash. Dlaczego? Odżywka do rzęs działa bezpośrednio na cebulki włosowe, pobudzając je do wydajniejszej pracy, wzmacnia mieszki włosów i sprawia, że nasze naturalne rzęsy rosną i regenerują się.

Dzięki zawartości wyjątkowych składników, już po stosowaniu kosmetyku przez zaledwie dwa tygodnie, odczujemy pierwsze efekty. Nasze rzęsy staną się bardziej błyszczące i ciemne a także przestana wypadać. Nanolash sprawia, iż każda kobieta może cieszyć się pięknymi rzęsami. Wystarczy codziennie poświęcić zaledwie kilka minut na nałożenie kosmetyku wzdłuż linii rzęs. O wielkim sukcesie Nanolash świadczą tysiące zadowolonych kobiet, stosujących odżywkę na całym świecie.
Czemu właśnie odżywka do rzęs Nanolash?

Nanolash jest bezpieczna, nie wywołuje podrażnień i alergii. Aplikację odżywki do rzęs przeprowadzamy samodzielnie, w domu. Stosując ten kosmetyk nie musimy martwić się o obciążenie rzęs, dyskomfort podczas aplikacji lub inne (ewentualne) niedogodności obecne przy zabiegach w salonie kosmetycznym.

Jednak przede wszystkim odżywka do rzęs Nanolash polecana jest osobom z krótkimi i cienkimi rzęsami (przypomnijmy, że taki wygląd rzęs wyklucza z zabiegów przedłużania i zagęszczania).