Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Pielęgnacja zimą: cera tłusta, spierzchnięte usta, sucha skóra ciała, zajady. Część 2.

Pielęgnacja zimą: cera tłusta, spierzchnięte usta, sucha skóra ciała, zajady. Część 2.

Cera tłusta

Najlepiej radzi sobie z zimowymi temperaturami. Posiada naturalną warstwę ochronną w postaci sebum. Pomimo tego, że cera tłusta ma skłonności do ciągłego przetłuszczania się, pielęgnacji nie możemy przerwać lub zaniechać; nie wolno nam także używać preparatów wysuszających na bazie alkoholu. Ponadto cera tłusta bardzo łatwo może przekształcić się w cerę trądzikową. Podczas pielęgnacji stosujmy zatem kosmetyki nawilżające, bez dodatku mydła, substancji barwiących i zapachowych, pozbawione parafiny i innych składników silnie natłuszczających.

Spierzchnięte usta

Ranki, suche skórki, ból i pękające wargi to skutki spierzchnięcia ust. Skóra warg jest bardzo delikatna i tym samym narażona na działanie ujemnej temperatury, mroźny wiatr i zanieczyszczenia powietrza. Do pielęgnacji powinnyśmy włączyć produkty ochronno – nawilżające: pomadki, wazeliny i inne o tłustej konsystencji. Raz w tygodniu zrobić możesz delikatny peeling po to, aby pozbyć się suchych skórek. Złuszczone usta będzie lepiej pielęgnować.

Sucha skóra ciała

Grube ubrania, niesystematyczna depilacja lub peeling prowadzą do wysuszenia skóry ciała. Naskórek traci gładkość i elastyczność, złuszcza się w niekontrolowany sposób; dochodzi do tego uczucie ściągnięcia, podrażnienia, a nawet odmrożenia. O skórę ciała należy właściwie dbać: peelingować i nawilżać. Peeling powinno przeprowadzać się co tydzień, a balsam lub masło kosmetyczne należy aplikować po każdym prysznicu lub kąpieli.

Domowe sposoby na zajady

Zajady to pękająca skóra w kącikach ust. Z bólem i rankami poradzą sobie witaminy, miód, aloes lub ogórek. Przydatne będą witaminy C i te z grupy B, natomiast sok z aloesu, plasterki ogórka lub kilka kropel miodu mają właściwości łagodzące, odżywcze i antybakteryjne. Na pewno poradzą sobie z zajadami.