Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Sztuka kamuflażu – modelowanie sylwetki kosmetykami.

Sztuka kamuflażu – modelowanie sylwetki kosmetykami.

Nie tylko twarz można poddać konturowaniu. Ostatnio bardzo modne stało się modelowanie ciała za pomocą kosmetyków. Jak to zrobić? Jakie części ciała można „wyrzeźbić”? I jakimi kosmetykami? Przydatne na pewno będą bronzer, rozświetlacz i olejki z błyszczącymi drobinkami.

  1. Powiększanie piersi makijażem to prawdziwy hit tego sezonu. Odpowiednio nałożone kosmetyki sprawią, że twój biust może wydać się większy, pełniejszy i bardziej jędrny. Do konturowania tej części ciała użyj rozświetlacza i bronzera. Rozświetlacz wklep nad obojczykiem i biustem oraz pomiędzy piersiami. Bronzer połóż tuż nad biustem i pod obojczykiem.
  2. Podkreślanie mięśni brzucha bronzerem to trik, który poleca się osobom aktywnie uprawiającym sporty i mogącym pochwalić się tzw. kaloryferem. Do wymodelowania sylwetki użyj matowego bronzera o dwa tony ciemniejszego od twojej skóry. Nakładaj go między mięśniami w taki sposób, żeby stworzyć wrażenie głębi.
  3. Rajstopy w sprayu zna chyba każda z nas. Ale czy wiedziałyście, że produkt ten pomaga wymodelować nogi? Ponadto kosmetyk kamufluje przebarwienia, siniaki, popękane naczynia krwionośne i pieprzyki; zapewnia skórze nawilżenie i odżywienie. Produkt rozprowadzamy równomiernie na całej długości nóg w taki sposób, aby nie powstały żadne zacieki ani plamy. Rajstopy w sprayu usunąć można podczas jednej kąpieli.
  4. Modelowanie ud podkładem polecane jest osobom zmagającym się z nadwagą i cellulitem (nie zapominajmy jednak o ćwiczeniach i diecie) – stosowanie kosmetyków daje tylko optyczne złudzenie. Podkład należy połączyć z masłem kosmetycznym; pierwszy z produktów powinien być ciemniejszy o dwa tony od twojej skóry. Taką miksturę aplikuje się wilgotną gąbką do makijażu po wewnętrznej stronie ud.
  5. Zastosuj korektor na niedoskonałości. Kosmetykiem o odcieniu takim samym jak kolor twojej skóry zamaskujesz blizny, przebarwienia, popękane naczynka krwionośne lub rozstępy. Zaaplikuj odrobinę produktu i wklep go tak, by stał się niewidoczny na skórze. Oczywiście mowa tu o niedoskonałościach znajdujących się na ciele. Z tymi na twarzy zapewne wiesz, jak sobie poradzić.