Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Co wybrać: krem, koncentrat czy serum?

Co wybrać: krem, koncentrat czy serum?

Ostatnio w drogeriach pojawił się nowy rodzaj kosmetyku – serum. Czy jest ono równie skutecznie co dobrze nam znany krem? Sprawdźmy zatem, czym krem różni się od serum, a czym od koncentratu, i które z nich jest lepsze?

Zacznijmy od kremu. Jest to kosmetyk niezbędny w codziennej pielęgnacji skóry. Powinien on być dobrany do twoich potrzeb, rodzaju i stanu cery. Kremy posiadają bardziej zwartą i gęstą konsystencję – z tego powodu lepiej chronią i odżywiają cerę w ciągu dnia i w nocy. Niektóre kremy zawierają filtry przeciwsłoneczne, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu przebarwień i zmarszczek. Kremy dzieli ze względu na: rodzaj cery, do której są przeznaczone (cera trądzikowa, naczyniowa, dojrzała, wrażliwa, sucha, normalna), porę dnia lub roku, w której kosmetyk można stosować (krem na dzień lub na noc; krem, którego użyjemy zimą będzie miał tłustą konsystencję, a krem przeznaczony do pielęgnacji latem będzie lekki i delikatny).

Koncentrat zaś zawiera najwięcej składników odżywczych i aktywnych. Kosmetyk tego typu znany jest niektórym z nas jako ampułka. Wykorzystuje się je w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych lub SPA w zabiegach z wykorzystaniem ultradźwięków lub mezoterapii. Koncentrat wprowadzany jest w głąb skóry, dzięki czemu substancje aktywne mogą szybko i skutecznie działać.

Serum jest kosmetykiem przeznaczonym do odbudowy skóry. Ma lekką konsystencję, ale zawiera o wiele więcej składników odżywczych niż krem; występuje niekiedy w postaci żelów lub pianek. Kuracja serum przynosi szybkie efekty, mimo że powinna trwać około miesiąca. Spotykamy się często z serum do rzęs, pod oczy lub do paznokci. Działanie takich kosmetyków zorientowane jest na konkretny problem (nawilżenie, wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie, regenerację).