Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Doklejanie rzęs – zalety, wady i alternatywne rozwiązania

Doklejanie rzęs – zalety, wady i alternatywne rozwiązania

Bez zdolności manualnych, bez kleju do rzęs, bez kępek lub pasków kosztujących krocie w najbliższej drogerii. Czy możliwe jest doklejanie rzęs bez tego wszystkiego? Raczej nie. Nawet jeśli na przedłużanie rzęs wybieramy się do kosmetyczki, niezbędny jest klej, kępki i doświadczenie profesjonalistki. Warto jednak zerknąć na alternatywne rozwiązania, które mogą skutecznie zastąpić doklejanie rzęs np. odżywki.

 

Sztuczne rzęsy…

Nie lubimy określenia, że nosimy sztuczne rzęsy. Kiedy decydujemy się na przedłużanie rzęs, zawsze podkreślamy, że zależy nam na jak najbardziej naturalnych efektach. Oczywiście o ile jest to możliwe. Specjalnie rezygnujemy ze sklejającej rzęsy maskary i zamieniamy ją na sztuczne rzęsy, które są również przycięte, ładniej rozczesane i dopracowane w każdym szczególne. Czy aby na pewno doklejanie rzęs jest metodą, której rezultaty są choćby zbliżone do naturalnych?

Teoretycznie sztuczne rzęsy mają być coraz doskonalsze i wygodniejsze. Podobnie jak substancje mocujące, bez których doklejanie rzęs nie mogłoby się obyć. Mają uczulać coraz mniej i być bardziej delikatne. To jednak tylko teoria. W praktyce nadal sztuczne rzęsy są przyczyną silnych reakcji alergicznych i podrażnień. Na przedłużanie na pewno nie powinny decydować się kobiety o wrażliwych oczach i delikatnej skórze.

Przeciwwskazań do stosowania sztucznych rzęs jest dużo więcej. Nie zaleca się tego zabiegu w przypadku zapalenia spojówek, zespołu suchego oka, łysienia powiek albo nadpobudliwości (tylko cierpliwa osoba wytrzyma kilka godzin na fotelu u kosmetyczki). Doklejanie rzęs na pasku jest mniej szkodliwe, chociaż brak umiejętności w operowaniu pęsetą wokół oczu również może skończyć się bolesnymi zadrapaniami, uszkodzeniami gałki ocznej albo innymi podrażnieniami.

Doklejanie rzęs w domu

Własne rzęsy nie zawsze są wystarczająco długie i gęste. Jeśli nie przeszkadzają nam w codziennym życiu, możemy zdecydować się na jednorazowy efekt zagęszczenia. Idealnie do tego nadają się rzęsy na paskach. Można przykleić je samodzielnie. Jak to zrobić?

 1. Wykonaj całkowity makijaż oka (bez kreski).
 2. Przyłóż pasek rzęs do oka i dotnij go do długości linii naturalnych rzęs.
 3. Trzymając rzęsy pęsetą, zanurz pasek w kleju do rzęs.
 4. Poczekaj chwilę, żeby klej nieco stężał (nie będzie się ślizgał).
 5. Przytwierdź rzęsy u nasady naturalnych włosków.
 6. Odczekaj chwilę, aż klej całkowicie wyschnie i rzęsy będą stabilne.
 7. Zatuszuj miejsce klejenia, robiąc kreskę np. eyelinerem.
 8. Co jakiś czas sprawdzaj, czy rzęsy w kącikach oczu się nie odklejają.

Doklejanie rzęs w domu jest wygodne, choć potrzeba do tego niesamowitej precyzji i cierpliwości. Łatwo o usmarowanie się klejem, krzywe przyklejenie rzęs, złe ich docięcie i podrażnienia w okolicach oczu np. wywołane zadrapaniem od pęsety. Niskie koszty takiego sposobu na długie rzęsy wiążą się z tym, że jest to jednorazowa metoda, która dalece odbiega od naturalności. Bez problemu rozpoznamy sztuczne rzęsy, bo trudno o ukrycie miejsca ich klejenia. Rzęsy na pasku mogą odstawać ku górze od naturalnych włosków albo odklejać się w kącikach podczas ruchów powieką. Ta metoda ma tak wiele wad, że naprawdę powinna być ostatecznością.

Doklejanie rzęs u kosmetyczki

Rzęsy wykonane przez profesjonalistkę będą się utrzymywały przez kilka tygodni. Można oszczędzić w ten sposób czas i wysiłek wkładany w codzienne tuszowanie. W zależności od potrzeb możemy wybrać rodzaj sztucznych rzęs i ich grubość. Jak wygląda profesjonalne doklejanie rzęs?

 1. Twarz i okolice oczu są dokładnie oczyszczane i odtłuszczane.
 2. Stylistka rzęs doradza i proponuje metodę przedłużania.
 3. Dobierane są rzęsy o odpowiedniej długości, grubości, skręcie i kolorze.
 4. Dolne rzęsy zostają zabezpieczone specjalną taśmą klejącą.
 5. Kosmetyczka przystępuje do przyklejania pojedynczych rzęs lub kępek.
 6. Po kilku godzinach rzęsy zostają osuszone specjalną suszarką.
 7. Taśma z dolnych rzęs zostaje usunięta (często ze szkodą dla włosków).
 8. Zostajemy poinstruowane o tym, jak dbać o sztuczne rzęsy.

Kilka godzin w bezruchu i bardzo wysokie koszty przedłużania rzęs powinny być wystarczającymi argumentami przeciwko temu zabiegowi. Mimo tego wiele kobiet decyduje się wydłużyć i zagęścić swoje rzęsy w ten sposób. Doklejanie rzęs jest bardzo popularne, choć daje najmniej naturalne efekty (zwłaszcza przedłużanie 3D albo 8D). Dużo częstsze są tutaj uczulenia np. na rzęsy Mink, czyli z futra norek. Efekty przedłużania nie są jednorazowe, ale utrzymują się co najwyżej 2 miesiące, o ile będziemy uzupełniać ubytki. Zaraz po założeniu rzęs nie wolno ich dotykać, trzeba unikać wilgoci i wysokich temperatur, a także ograniczyć użycie kosmetyków na bazie olejów i zalotki. Jeśli nie zastosujemy się do tych zaleceń, efekt będzie krótkotrwały.

Naturalne rzęsy…

Przedłużanie rzęs ma ułatwiać życie i podkreślać głębię oczu. Stylistka rzęs może przedłużyć i wystylizować rzęsy tak, aby oko optycznie się powiększyło. Żadna z metod na doklejanie rzęs nie dorówna jednak naszej naturalnej oprawie oka. Oczywiście, o ile jest odpowiednio zadbana. Długie i mocne rzęsy nie są kwestią genetycznej loterii. Można o nie po prostu zadbać, a wtedy doklejanie rzęs na pasku lub w kępkach naprawdę będzie ostatecznością dla uzyskania teatralnego efektu.

Jak naturalnie wydłużyć rzęsy?

Pielęgnacja rzęs zaczyna się wewnątrz. Ważna jest zróżnicowana dieta i picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Składniki odżywcze dostarczane wraz z pożywieniem odpowiadają za wzmocnienie paznokci i włosów. Rzęsy zaliczają się do tej drugiej grupy. Można stosować również dodatkowe metody odżywiania i stymulacji wzrostu rzęs np. olej rycynowy, wazelinę kosmetyczną albo odżywki do rzęs i brwi o naturalnym składzie.

Naturalnie piękne rzęsy z NanolashNanolash

Najczęściej polecana jest odżywka do rzęs i brwi Nanolash. Bazuje na opracowanej z najwyższą starannością formule naturalnych składników. Cienkim pędzelkiem nakłada się ją na linię rzęs każdego dnia wieczorem. Serum nie wymaga specjalnego przygotowania. Ważne jest, aby wykonać uprzednio demakijaż i dokładnie oczyścić okolice oczu. Nakładanie przypomina nieco malowanie kreski eyelinerem, z tym że serum jest bezbarwne i bardziej wodniste. Cała aplikacja zajmuje mniej niż 2 minuty, które naprawdę łatwo znaleźć przed snem. A efekty?

Odżywka do rzęs Nanolash w ciągu kilku tygodni widocznie wzmacnia, regeneruje i odżywia rzęsy. Doklejanie rzęs nie jest konieczne, bo włoski zaczynają w naturalny sposób rosnąć szybciej. Stają się dłuższe, gęstsze i ciemniejsze. Nanolash może powodować nawet wzrost baby lashes, które również mają wpływ na zagęszczenie rzęs. Mimo że na efekty trzeba poczekać nieco dłużej niż w przypadku przedłużania, utrzymują się dużo dłużej, nie wymagają dodatkowych kuracji, są o wiele tańsze i bezpieczniejsza dla zdrowia naszych oczu. Porównanie mówi samo za siebie. Warto zamienić doklejanie rzęs na bezinwazyjną i naturalną odżywkę Nanolash.