Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Drukowane wzorki na paznokciach – cyfrowe zdobienie paznokci.

Drukowane wzorki na paznokciach – cyfrowe zdobienie paznokci.

Czegoś takiego jeszcze nie było! Drukarka do paznokci. Czy wiesz, jak powstają cyfrowe wzorki? Wprawdzie nie potrzebujemy aż tylu lakierów, jak przy klasycznym manicure, ale przydadzą się lakier bazowy i top coat.

Jak powstają cyfrowe wzory na paznokciach?

Początek tego swoistego manicure znamy bardzo dobrze. Kosmetyczka dezynfekuje dłonie, odtłuszcza płytkę paznokcia i osusza skórę. Następnie papierowym pilniczkiem piłuje paznokcie po to, żeby uzyskać chropowatą powierzchnię. Celem takiego postępowania jest szybsze i lepsze wchłanianie się lakieru. Kosmetyczka usuwa pyłek z paznokcia szczoteczką lub delikatną chusteczką. Na paznokcie nakłada lakier bazowy, który utwardzany jest pod lampą LED przez około pół minuty. Potem paznokcie maluje lakierem – im jaśniejszy jego kolor, tym wydrukowane wzorki będą bardziej widoczne. Ponownie należy utwardzić nałożoną warstwę produktu. Kiedy lakier wyschnie, kosmetyczka znów aplikuje lakier bazowy i utwardza pod lampą LED.

Pora na przygotowanie paznokci do druku. W tym celu kosmetyczka maluje płytkę paznokcia specjalnym bezbarwnym lakierem. Nie pokrywa się całego paznokcia produktem – z każdej strony należy zostawić jeden lub dwa milimetry niepomalowanej płytki. Ma to ułatwić czyszczenie palców po zakończonym manicure. Lakier suszymy przed kilka minut, a potem wokół paznokci naklejamy ochronne paseczki.

Na ekranie drukarki wybieramy wzorek, który zdobić będzie nasze paznokcie. Wkładamy palce lub palec (jest to uzależnione od typu urządzenia) do drukarki. Kosmetyczka „przypisuje” palcom konkretny wzorek i dobiera jego położenie do kształtu paznokcia. Możemy drukować.

Kiedy wzorki na paznokciach są już gotowe, należy zabezpieczyć je przed ścieraniem. Kosmetyczka zdejmuje ochronne paseczki i czyści brzegi paznokci zmywaczem. Wydrukowany wzorek suszy, pokrywa lakierem bazowym i utwardza pod lampą LED. Następnie piłuje brzegi paznokcia, aby pozbyć się nadmiaru lakierów i tuszu. Brzeg paznokcia powinien być równo spiłowany, aby woda i zanieczyszczenia nie przedostały się pod wzór. Jeszcze raz nakłada lakier bazowy i utwardza. Na koniec kosmetyczka nakłada top coat i utwardza przez około minutę.

Cyfrowy wzorek na paznokciach jest już gotowy!