Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Istnieje wiele sposobów na naturalne rozjaśnianie włosów farbowanych oraz tych, na które jeszcze nigdy nie nakładałyśmy farby. Aby zmienić kolor pasemek, nie trzeba używać rozjaśniaczy lub wody utlenionej. O wiele lepiej sprawdzą się zioła i inne rośliny. Sprawdź, jak przygotować rozjaśniające płukanki do włosów.

Rozjaśnianie włosów niefarbowanych

Włosy naturalne (niefarbowane) jest o wiele łatwiej rozjaśnić, ponieważ nie są pokryte żadną warstwą farby, szamponetki lub innego produktu koloryzującego. Pasemka rozjaśnić można rumiankiem. Saszetki (ilość zależy od długości włosów) zalewamy wrzątkiem, czekamy aż się zaparzy i wystygnie. Płuczemy włosy umyte lub suche i lekko suszymy. Aby kolor szybciej się rozjaśnił, należy wyjść na słońce. Zabieg można powtarzać kilka razy w tygodniu. Pamiętaj jednak, że rumianek wysusza włosy. Z tego powodu włącz do pielęgnacji kosmetyki nawilżające.

Miód i cytryna to kolejny sposób na rozjaśnianie włosów. Wystarczy wymieszać kilka łyżek miodu i sok z cytryny, a potem nałożyć na pasemka na kilka godzin. Włosy zawija się w foliową torebkę i ręcznik. Taki zabieg należy często powtarzać, aby włosy były nawilżone, odżywione i rozjaśnione. Wyżej wymienione składniki mają również pozytywny wpływ na skórę głowy.

W rozjaśnieniu włosów pomoże nam także mgiełka cytrynowa z rumiankiem. Ilość substancji ustalamy indywidualnie – w zależności od długości włosów. Mgiełkę przelewamy do wyparzonej butelki z atomizerem, spryskujemy pasemka i wystawiamy je na słońce. Efekty powinny pojawić się bardzo szybko. Nie zapomnij o nawilżaniu włosów po każdej aplikacji mgiełki.

Jogurt, miód, cytryna i rabarbar to połączenie, dzięki któremu rozjaśnimy włosy. Rabarbar gotujemy przez pięć minut, następnie dodajemy jogurt, miód i sok z cytryny. Całość blendujemy i nakładamy na włosy na około dwie godziny. Po upływie tego czasu maseczkę zmywamy ciepłą wodą.

Rozjaśnianie włosów farbowanych

Opisane wyżej sposoby sprawdzą się podczas rozjaśniania włosów farbowanych. Jakie są inne metody zmiany koloru pasemek? Kolor farby, która brzydko wygląda na naszych włosach , możemy zaraz po koloryzacji wypłukać szamponem. Wystarczy kilka razy umyć głowę, a łuski włosów otworzą się i „oddadzą” farbę. Wykonując taki zabieg, nie można zapomnieć o nawilżaniu pasemek.

Delikatne rozjaśnienie włosów możliwe jest dzięki zastosowaniu płukanki z sodą oczyszczoną. Biały proszek rozpuszczamy w wodzie i łączymy z szamponem. Miksturę nanosimy na dokładnie umyte włosy na całej długości i jeszcze raz myjemy głowę.

A jak przyciemnić włosy? Ciemniejszy kolor uzyskamy, stosując płukanki z: kory dębu, orzechów, czarnej rzepy, olejku rycynowego lub pokrzywy.