Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Jak pielęgnować twarz? Akcesoria do oczyszczania skóry.

Jak pielęgnować twarz? Akcesoria do oczyszczania skóry.

Nie taki makijaż straszny, jak go malują. No ale kiedyś trzeba będzie go zmyć. Przydadzą się nam wtedy akcesoria do oczyszczania twarzy.

Do usuwania makijażu zazwyczaj używamy płynów micelarnych, pianek, kremów, żeli i innych kosmetycznych wynalazków. Musimy jednak mieć coś, na co zaaplikujemy te produkty. Oczywiście piankę lub krem wmasować możemy palcami. Ale o wiele lepiej i wygodniej nam będzie zastosować akcesoria do oczyszczania twarzy. Dzięki nim nie tylko usuniemy makijaż – pozbędziemy się również zanieczyszczeń z porów skóry.

Jednym z akcesoriów do oczyszczania skóry jest gąbeczka Sponge Chief For Make-Up Removal marki Kanebo. Gąbeczka przeznaczona jest do demakijażu lub usuwania maseczek. Wystarczy namoczyć ją w wodzie lub płynie micelarnym, aby potem zebrać kosmetyki. Pamiętaj, żeby gąbeczkę dokładnie wyprać. Możesz opłukać ją pod ciepłą bieżącą wodą lub namoczyć w wodzie z dodatkiem mydła. Zapobiegnie to namnażaniu się bakterii i pozostawaniu zanieczyszczeń na powierzchni gąbeczki. Po zakończonym demakijażu odłóż upraną gąbkę w ciepłe miejsce, aby mogła wyschnąć. Sponge Chief For Make – Up Removal marki Kanebo idealnie nadaje się na weekendowy wypad – zajmuje bardzo mało miejsca w torbie.

Gąbka marki The Body Shop, Eponge Nettoyante Douce Pour Le Visage, również bardzo dobrze sprawdza się przy demakijażu. Kosztuje niewiele, a jest przy tym wytrzymała i odznacza się wysoką jakością. Używa się jej tak samo, jak wyżej opisanego akcesorium.

Do usuwania makijażu służą także powszechnie znane i lubiane płatki kosmetyczne; niektóre z nas mówią na nie waciki. Najlepsze są te bawełniane. Używając tego typu produktu, mamy pewność, że nasza skóra nie zostanie podrażniona lub niewłaściwie oczyszczona. Na płatek kosmetyczny nakładamy niewielką ilość kosmetyku przeznaczonego do demakijażu. Podkład usuwamy, przecierając twarz, zaczynając od środkowej, a na zewnętrznej części kończąc. Podczas demakijażu oczu postępujemy nieco inaczej. Płatki nasączone mleczkiem lub płynem dwufazowym delikatnie dociskamy do skóry i czekamy aż makijaż się rozpuści.