Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Demakijaż to jeden z podstawowych elementów pielęgnacji skóry. Powinien być wykonany porządnie i dokładnie, aby twarz mogła swobodnie oddychać; to zabezpiecza również skórę przed powstawaniem podrażnień. Dowiedz się zatem, w jaki sposób i jakimi kosmetykami przeprowadzać demakijaż.

Demakijaż oczu to pierwsza rzecz, którą powinnaś wykonać. Użyj do nich bawełnianych płatków kosmetycznych – są delikatne i z pewnością nie podrażnią twojej skóry. Nasącz je mleczkiem, płynem micelarnym lub tonikiem. Kosmetyk powinien być dobrany do rodzaju cery i jej problemów. Płatki kosmetyczne dociśnij delikatnie do oczu i poczekaj aż makijaż całkowicie się rozpuści. Pamiętaj, że skóry wokół oczu nie wolno mocno trzeć – mogłabyś uszkodzić rzęsy i brwi lub naskórek na powiekach.

Następnie wykonaj demakijaż twarzy. Postępuj podobnie jak w przypadku usuwania makijażu ze skóry powiek; nie musisz jednak przyciskać płatków kosmetycznych do twarzy – wystarczy, że kilkukrotnie zbierzesz wacikiem kosmetyki ze skóry. Do demakijażu użyć także możesz mleczka lub pianki. Produkty te aplikuje się i rozprowadza placami; dodatkowo wykonasz masaż twarzy. Demakijaż powinnaś zakończyć zmyciem mleczka lub pianki ciepłą wodą.

Do przemycia skóry twarzy zastosuj mydełko o odpowiednim pH, żel lub kosmetyk apteczny, który posiada właściwości nawilżające. Skóra zaraz po demakijażu jest „odsłonięta”, delikatna oraz narażona na zanieczyszczenia i uszkodzenia. Powinnaś zatem szybko działać, aby wieczorną pielęgnację skóry przeprowadzić do końca. Kosmetyk przeznaczony do mycia „zajmie się” twoją buzią.

Pielęgnację skóry twarzy zakończ zaaplikowaniem kremu nawilżającego lub toniku. Na noc powinnaś wybrać te produkty, które zawierają dużo składników aktywnych. Dzięki nim pory skóry zostaną optycznie zmniejszone, skóra odświeżona i odżywiona. Jeżeli demakijaż przeprowadzasz w ciągu dnia, na twarz nałóż krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Dobra rada. Wybierając się w podróż, weź chusteczki do demakijażu. Dokładnie usuną kosmetyki, oczyszczą i odświeżą skórę twarzy.