Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Jak zrobić kreskę ombre na powiekach?

Jak zrobić kreskę ombre na powiekach?

Ombre to bardzo popularny sposób na zdobienie wszystkiego: włosów, paznokci, ubrań. Polega na takim nakładaniu kolorów (farby, barwników, lakierów), aby utworzyły efekt cieniowania. Jedynymi warunkami idealnego ombre są: płynne przechodzenie jednej barwy w drugą oraz połączenie kolorów o podobnym odcieniu. Ombre nie mogło zabraknąć również na powiekach. Oto, w jaki sposób można namalować kreskę w stylu ombre.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie twarzy do makijażu. Skórę oczyść tonikiem, nałóż krem nawilżający lub bazę. Następnie zaaplikuj podkład i puder dostosowane do kolorytu cery i jej typu. Nanieś korektor pod oczy i na wszystkie niedoskonałości. Podkreśl brwi odpowiednią kredką lub cieniem, wytuszuj rzęsy, a policzki muśnij różem. Usta pokryj jasną pomadką lub błyszczykiem.

Drugim krokiem jest narysowanie kreski ombre na powiekach. Ich skóra powinna być pokryta podkładem lub bazą pod cienie do powiek. Przygotuj także specjalny produkt – Duraline marki Inglot. Dzięki niemu każdy cień lub pigment przemienisz w płynny eyeliner. Jedną kroplę Duraline połącz z wybranym przez ciebie kosmetykiem i nałóż na powiekę. Użyj do tego małego, ściętego pod kątem pędzla. Malowanie zacznij od wewnętrznego kącika oka, a zakończ na wysokości tęczówki. Pamiętaj, aby kreskę narysować sprawnym pociągnięciem dłoni i zaraz po nałożeniu na włosie pędzla produktów – Duraline bardzo szybko zasycha. Pora na dokończenie makijażu oczu. Dobierz kolor cienia do powiek do powstałej kreski. Niewielką jego ilość zeskrob na dłoń i połącz z kropelką Duraline od Inglot. Uformuj linię, poczynając od tęczówki, a kończąc poza zewnętrznym kącikiem oka. Kształt, grubość i wielkość kreski zależą tylko i wyłącznie od ciebie. Pamiętaj jednak, aby kreska ombre była dopasowana do kształtu oczu.