Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Kosmetyki hipoalergiczne a skóra wrażliwa.

Kosmetyki hipoalergiczne a skóra wrażliwa.

Podrażnienia, swędzenie, krostki, czerwone plamki, suche skórki… To oznacza, że masz wrażliwą skórę. Zaszkodzić jej może wiele rzeczy: twarda woda, detergenty, promieniowanie słoneczne, a nawet kosmetyki. Jak zatem pielęgnować taki typ skóry? Pomocne będą produkty hipoalergiczne.

Kosmetyki hipoalergiczne przeznaczone są do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Czym różnią się od zwykłych produktów drogeryjnych? Dobre kosmetyki hipoalergiczne kupisz w aptekach; są one droższe, ale warto w nie zainwestować. To po pierwsze. A po drugie, kosmetyki hipoalergiczne mają bezpieczny skład. Zawierają o wiele mniej substancji niż tradycyjne produkty pielęgnacyjne. Na próżno szukać w nich alkoholu, składników zapachowych i konserwujących, barwników oraz substancji pochodzenia naturalnego (ziołowych wyciągów, olejków eterycznych, produktów pszczelich itp.).

Jakie właściwości posiadają kosmetyki hipoalergiczne? Nawilżają i zapobiegają wysuszaniu się skóry, powstawaniu suchych skórek i pękaniu skóry. Produkty takie minimalizują ryzyko pojawienia się podrażnień i reakcji alergicznych. pH kosmetyków hipoalergicznych zbliżone jest do pH skóry – dzięki temu nie zburzą naturalnej bariery ochronnej skóry, lecz ją wzmocnią i odbudują. Produkty przeznaczone dla alergików nie mogą zapychać porów skóry, powodować powstawania zaskórników lub trądziku.

Pamiętać jednak należy, że kosmetyk, który uważamy za bezpieczny, może uczulać. Aby ustrzec się takich przykrych sytuacji, mamy do wyboru dwa rozwiązania. Po pierwsze, wybierajmy produkty z małą liczbą składników. Po drugie, przed pierwszym zastosowaniem kosmetyku zróbmy mały test. Posmarujmy niewielki obszar skóry i odczekajmy 24 godziny. Jeżeli nie pojawią się podrażnienia, bez obaw możemy używać tego produktu.