Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Laseroterapia w medycynie estetycznej – pomoc w walce z niedoskonałościami skóry.

Laseroterapia w medycynie estetycznej – pomoc w walce z niedoskonałościami skóry.

Laseroterapia to jeden z bardzo popularnych zabiegów wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Pomaga bowiem w wielu kosmetycznych i dermatologicznych problemach. Uelastycznia skórę, rozjaśnia przebarwienia, zamyka popękane naczynka krwionośne, pomaga w leczeniu trądziku. Laseroterapia przynosi szybkie, dobre i długotrwałe efekty.

Urządzenia wykorzystywane podczas laseroterapii powinny emitować krótkie i precyzyjne wiązki światła. Zabieg powinien odbywać się pod okiem doświadczonej kosmetyczki lub dermatologa. Laser musi odznaczać się wysoką jakością, a problem, któremu musi zaradzić, powinien być dokładnie opisany i zbadany. Należy wystrzegać się tanich urządzeń, których działanie może prowadzić do wystąpienia powikłań i podrażnień skóry. Laser w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub dermatologicznym musi posiadać atest i dostęp do serwisu.

Zabieg z wykorzystaniem lasera powinno dobierać się indywidualnie do problemu skóry. Przed wykonaniem takiego zabiegu kosmetyczka lub lekarz musi przeprowadzić z pacjentem wywiad, żeby dokładnie określić potrzeby skóry. Najbardziej skuteczne są terapie łączone, które wykorzystują kilka laserów o różnym działaniu.

Laseroterapii najlepiej jest poddać się jesienią. Jest to najlepszy czas na zrobienie jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych. Najlepsze rezultaty mogą przynieść zabiegi wygładzające zmarszczki, rozjaśniające przebarwienia, zamykające naczynka lub fotoepilacja. Powtarzać je trzeba seriami; ostatni zabieg musi odbyć się przed początkiem wiosny.

Połączenie laseroterapii z innymi zabiegami daje bardzo dobre efekty. Na przykład zmarszczki zostaną szybciej wygładzone, jeżeli do kuracji liftingującej dodamy laser frakcyjny. Zabiegi takie stosuje się naprzemiennie; ich uzupełnieniem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków w domu i gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym.