Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Nowoczesne odmładzanie: metody, kosmetyki, zabiegi.

Nowoczesne odmładzanie: metody, kosmetyki, zabiegi.

Zamrażanie zmarszczek

Jest to najnowszy zabieg z dziedziny medycyny estetycznej. Zastępuje z powodzeniem zastrzyki z botoksu, które paraliżują mięśnie twarzy i w ten sposób wygładzają zmarszczki. Natomiast zamrażanie zmarszczek polega na działaniu niską temperaturą na niektóre nerwy w skórze twarzy. Odbywa się to za pomocą specjalnego urządzenia; przed zabiegiem skóra jest znieczulana. Można powiedzieć, że zmarszczki poddane zostają kilkumiesięcznej hibernacji. Efekt widać natychmiast po zabiegu: skóra jest gładka, jędrna, świeża i rumiana. Przeciwwskazaniami objęte są osoby, które cierpią na zaburzenia krążenia lub ciśnienia oraz poddały się zabiegowi obstrzykiwania twarzy kwasem hialuronowym.

Sprężony tlen

Zabieg z wykorzystaniem sprężonego tlenu pozwala szybciej osiągnąć młody wygląd skóry; co więcej tlen pod wysokim ciśnieniem pomaga w gojeniu ran. Podczas zabiegu wraz z tlenem dostarczać można niewielkie ilości kwasu hialuronowego. Wygładzanie zmarszczek sprężonym tlenem trwa około dwóch godzin; wykorzystuje się do tego specjalny pistolet, który nie pozostawia żadnych śladów. Dlatego zabieg wykonać można przed ważnym dla nas wydarzeniem. Kuracja trwa około dwóch miesięcy, w przerwach dwu – lub trzytygodniowych. Efekt utrzymuje się przez rok.

Podgrzewanie włókien kolagenowych

Było zamrażanie zmarszczek, pora na podgrzewanie włókien kolagenowych. Zabieg polega na podgrzaniu kolagenu obecnego w naszej skórze do temperatury 60 lub 70 stopni Celsjusza. Twarz przed oparzeniem chroni się specjalnym żelem. W trakcie dochodzi do ponownego „skręcenia” włókien kolagenowych, wygładzenia skóry twarzy i wyrównania zmarszczek. Efekt jest natychmiastowy.

Komórki macierzyste roślin

Stosuje się je często w kosmetykach i podczas zabiegów. Większe znaczenie ma to, co produkują komórki macierzyste, a nie z jakiej rośliny pochodzą. Wybierając się do salonu kosmetycznego lub kupując nowy kosmetyk, zwracajmy uwagę na efekty zabiegu i składniki produktu. Dla odmłodzenia skóry najbardziej pożądane są flawonoidy i antyoksydanty – substancje, które wygładzają zmarszczki i neutralizują działanie wolnych rodników.

Ultradźwięki

Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są znane chyba wszystkim kobietom. Urządzenie emituje fale dźwiękowe na 3 mm w głąb skóry. Taki masaż powoduje, że w tkankach powstaje nadciśnienie w trakcie którego dochodzi do poprawy cyrkulacji krwi. To z kolei wpływa na jędrność skóry i wygładzenie zmarszczek. Przeciwwskazaniami są implanty i trądzik.