Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Oczyszczanie twarzy – metody.

Oczyszczanie twarzy – metody.

Oczyszczanie twarzy jest jednym z podstawowych elementów pielęgnacji. Musi być uzależnione od rodzaju skóry, pory roku, wystąpienia ewentualnych podrażnień. Twarz powinna być oczyszczana systematycznie po to, aby mogła swobodnie oddychać przez czyste pory skóry. Dowiedz się zatem, w jaki sposób poprawnie oczyszczać twarz.

Szczoteczka soniczna to bardzo popularna metoda oczyszczania twarzy. Włókna wprowadzane są w pionowe i poziome mikrodrgania o dużej częstotliwości. Urządzenie pozwala na oczyszczenie twarzy z zaskórników i zanieczyszczeń, które zbierają się w porach skóry. Jeżeli na szczoteczkę nałożysz swój ulubiony kosmetyk pielęgnacyjny, dodatkowo odżywisz skórę. Do oczyszczania twarzy wykorzystać możesz również rękawiczkę lub ściereczkę z mikrofibry. Jej włókna są bardzo delikatne i jednocześnie przystosowane do tego, by zbierać wszystkie zanieczyszczenia. Jeżeli nie chcesz korzystać z urządzeń wspomagających oczyszczanie twarzy, postaw na olejowanie skóry, zwane OCM (oil cleansing method). Połącz wybrane przez ciebie olejki, które dokładnie usuną wszelkie zanieczyszczenia, w tym sebum nagromadzone w porach skóry. OCM odbudowuje także ochronną bazę lipidową skóry.

Podczas oczyszczania skóry pomocne mogą okazać się płyny z kwasami AHA lub BHA. Ich stężenie w kosmetyku powinno być niskie; produkty z wysokim stężeniem kwasów wykorzystywane są tylko w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyki z kwasami polecane są wszystkim rodzajom skór; zabiegi z zastosowaniem kwasów najlepiej wykonywać późną jesienią. Po zakończeniu zabiegów skóra nie może być przesuszona, ściągnięta lub podrażniona.

Zaskórniki lub inne niedoskonałości mogą pojawić się również na plecach, ramionach lub klatce piersiowej. Aby sobie z nimi poradzić, zastosuj specjalistyczne kosmetyki do mycia ciała. Takie produkty znajdziesz w aptekach lub dobrze zaopatrzonych drogeriach. Pomogą pozbyć się niedoskonałości, a dodatkowo odżywią skórę twojego ciała. Jeżeli zawierają owocowe ekstrakty, pobudzą krążenie krwi w komórkach skóry.