Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Olej makadamia – wszystko, co powinnaś wiedzieć.

Olej makadamia – wszystko, co powinnaś wiedzieć.

Olej makadamia to jeden z najpopularniejszych olejków służących do pielęgnacji włosów oraz skóry twarzy i ciała. Jest bogaty w witaminy i minerały, dzięki czemu doskonale zadba o nasz organizm. Poznaj zalety oleju makadamia i zdecyduj, czy pomoże odżywić twoją skórę.

Olej makadamia otrzymywany jest z orzeszków drzewa makadamia, które rośnie w południowej Afryce, Australii i na Hawajach. Oryginalny olej tłoczony jest na zimno, a butelka powinna być odpowiednio oznakowana – nalepką z certyfikatem. Kosmetyk jest odporny na ciepło; ma tłustą konsystencję, orzechowy zapach i żółty lub brązowy kolor. Olej makadamia stosować można bezpośrednio na skórę.

Olej makadamia zawiera wiele cennych składników. Zaliczyć do nich można między innymi: witaminy A, B i E; nasycone kwasy tłuszczowe (15%); kwasy nienasycone (57% kwasu olejowego i 25% kwasu oleopalmitynowego). W produkcie znajdziemy także substancje mineralne, lecytynę i naturalne filtry przeciwsłoneczne.

Olejek makadamia ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych. Posiada szereg właściwości, które dobroczynnie wpływają na nasz organizm. Olej makadamia ma działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe. Chroni skórę twarzy i ciała przed działaniem wolnych rodników – można zatem uznać olej za antyoksydant. Co więcej produkt silnie nawilża i wygładza, odbudowuje uszkodzone włosy, a także wykazuje działanie antycellulitowe. Olejek makadamia regeneruje, odżywia i poprawia wygląd skóry. Mimo tłustej konsystencji, dobrze rozprowadza się i wchłania w skórę.

Olejem makadamia pielęgnować można włosy. Nakładany na uszkodzone końcówki odżywi je i sprawi, że odzyskają one swój dawny wygląd. Natomiast aplikowany na całą długość włosów nabłyszczy je i wygładzi.

Po otwarciu olejek makadamia powinno przechowywać się w lodówce.