Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Pielęgnacja zimą: cera naczynkowa, trądzikowa, sucha skóra, cera mieszana. Część 1.

Pielęgnacja zimą: cera naczynkowa, trądzikowa, sucha skóra, cera mieszana. Część 1.

Cera naczynkowa

Jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, zanieczyszczenia i podrażnienia. Poznasz ją po popękanych naczyniach krwionośnych, zaczerwienieniach i trądziku różowatym. Ponieważ cera naczynkowa jest bardzo delikatna, wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Kosmetyki powinny posiadać właściwości nawilżające i łagodzące. Nie mogą zawierać składników drażniących lub rozgrzewających (alkohol, mentol, cynamon, imbir). Wskazane w pielęgnacji będą natomiast olejki i masła kosmetyczne. W domu wykonać możesz kompres z siemienia lnianego. Łyżkę nasionek lnu gotuj przez około kwadrans na wolnym ogniu. Po ostygnięciu i zgęstnieniu nałóż na twarz; po upływie 15 minut zmyj miksturę.

Cera trądzikowa

Jak dbać o cerę trądzikową zimą? Brak odpowiedniej ilości światła powoduje, że na naszej skórze pojawia się coraz więcej krostek. Jak każdy typ cery, tak i trądzikową musimy nawilżać. Nie możemy jednak przesadzić: zbyt duża ilość substancji nawadniających lub natłuszczających może spowodować nadmierne wydzielanie sebum. Taki sam skutek przyniesie stosowanie kosmetyków wysuszających. Dobrym rozwiązaniem będzie systematyczne używanie olejków. Wystarczy kilka kropel, które dokładnie należy wklepać w skórę twarzy. Olejki dodatkowo odżywią i zregenerują cerę.

Sucha skóra

O suchą skórę w zimie bardzo trudno jest dbać. Cera ta wymaga większej uwagi, ponieważ szybko ulega uszkodzeniom i podrażnieniom. Najbardziej szkodliwe są dla niej niskie temperatury, mocne złuszczanie i odmrożenia. Osoby, które mają suchą skórę, nie powinny używać kremów i kosmetyków matujących. Powinny natomiast swoją kosmetyczkę wyposażyć w tłuste kremy ochronne, masła kosmetyczne, wazelinę do ust. Popularne w pielęgnacji tego rodzaju cery są olejki.

Cera mieszana

Pielęgnacja tego typu skóry wymaga od nas nie lada umiejętności. Łączy bowiem w sobie cechy cery normalnej i cery tłustej. Do porannej i wieczornej toalety włączyć należy kosmetyki nawilżające i antybakteryjne. Cera mieszana dobrze będzie reagowała na kosmetyki do skóry wrażliwej i produkty naturalne, w tym ziołowe maseczki lub napary. Podobnie należy dobierać kosmetyki kolorowe.