Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Problemy, z którymi zmagają się dziewczyny – jak sobie z nimi radzić?

Problemy, z którymi zmagają się dziewczyny – jak sobie z nimi radzić?

Cera naczynkowa

Czerwone plamki, popękane naczynia krwionośne i tzw. pajączki. Wszystko to oznacza, że masz cerę naczynkową. Im jaśniejsza karnacja, tym bardziej prawdopodobne, że wystąpią takie objawy. Promieniowanie słoneczne również może przyczynić się do powstania skóry naczynkowej. Brak ochrony przed słońcem i nie stosowanie kremów z filtrami ochronnymi sprawia, że skóra staje się przesuszona, słaba i cienka. Osoby, które posiadają cerę naczynkową, często zmagają się z trądzikiem różowatym. Zaleca się wtedy stosowanie delikatnych kosmetyków i unikanie silnie działających substancji lub zabiegów.

Cienie i worki pod oczami

Pojawiają się w wyniku chorób, źle przespanej nocy, długiej pracy przed komputerem lub przy sztucznym świetle. Niektóre z tych objawów można wyeliminować. Pamiętaj tylko, żeby do diety włączyć więcej warzyw i owoców oraz spożywać większe ilości wody. Dobrym rozwiązaniem będzie krem pod oczy, schłodzony w lodówce. Zaraz po przebudzeniu nałóż na oczy kompres z ziół lub zrób masaż kostkami lodu.

Osłabione włosy

Okres jesienno – zimowy, zła dieta, niewłaściwie dobrane kosmetyki, stres mogą być przyczynami wypadania lub wysuszenia włosów. Wprowadź do diety więcej produktów bogatych w cynk, żelazo oraz witaminy A, B, C, E; możesz spożywać suplementy diety. Włosy wzmacniaj również z zewnątrz. Stosuj odpowiednie szampony, płukanki i odżywki. Unikaj słońca, a przed opalaniem nakładaj na włosy ochronne spraye. Wybierz się do fryzjera na podcinanie końcówek włosów lub do dermatologa (salonu kosmetycznego) na zabieg regeneracyjny dla uszkodzonych włosów.

Sucha skóra

Uczucie ściągnięcia i szczypania, drobne ranki, szorstkość i łuszczący się naskórek występują u osób, które posiadają suchą skórę twarzy, ciała, stóp i dłoni. Na szczęście można i temu zaradzić. Wystarczy systematycznie robić delikatny peeling i nawilżać ciało odpowiednimi kosmetykami. Sprawdzą się masła kosmetyczne, kremowe żele pod prysznic, wazelina, tłuste kremy. Unikajmy mocno ogrzewanych pomieszczeń, a przed wyjściem na dwór podczas ujemnych temperatur smarujmy odsłonięte części ciała odpowiednim kosmetykiem.