Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Przebarwienia na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Piegi, brązowe plamki, starcze i posłoneczne przebarwienia… Wszystko to może oszpecać skórę twarzy i ciała. Przebarwienia pojawiają się najczęściej w okresie ciąży, na skutek zaburzeń hormonalnych , podczas niewłaściwego opalania i w trakcie starzenia się skóry. Na szczęście przebarwienia można usunąć całkowicie lub je rozjaśnić. Poznaj domowe i dermatologiczne sposoby usuwania przebarwień z twarzy.

Istnieje wiele domowych sposobów na rozjaśnianie przebarwień na twarzy. Jeżeli plamki obecne są tylko w naskórku (mają kolor jasnobrązowy lub jasnoróżowy), z łatwością rozjaśnisz je drogeryjnymi kosmetykami lub produktami sporządzonymi w domu. Przygotuj się jednak na to, że cała kuracja będzie trwać do czterech miesięcy. Kosmetyki, które będą ci potrzebne, zawierać powinny kwas glikolowy lub salicylowy w małym stężeniu. Produkty przeznaczone do walki z przebarwieniami mogą w składzie mieć również witaminy A i C. Pamiętaj: aby wszystkie plamki zostały usunięte, musisz systematycznie stosować kosmetyki. W ciągu dnia używaj kremów z filtrami przeciwsłonecznymi – w ten sposób nie dopuścisz do powstawania nowych przebarwień. Na noc natomiast stosuj produkty bogate w aktywne składniki, dzięki którym szybciej uzyskasz efekt gładkiej i ładnej skóry. W walce z przebarwieniami pomogą także kosmetyki własnej roboty. Najlepsze będą toniki z cytryny lub ogórka. Wystarczy, że z cytryny wyciśniesz sok i codziennie przetrzesz nim twarz. Skórkę z ogórka lub plasterki zalej gorącą wodą lub połóż na skórę na kilkanaście minut.

Silne przebarwienia na twarzy pomoże ci usunąć dermatolog lub wykwalifikowana kosmetyczka. Właściwie dobrane zabiegi i kosmetyki mogą zdziałać cuda. W salonie kosmetycznym lub gabinecie dermatologicznym rozjaśnisz lub całkowicie usuniesz przebarwienia, które zlokalizowane są w głębszych warstwach skóry. Najlepszymi zabiegami usuwającymi przebarwienia są mikrodermabrazja lub peelingi chemiczne z zastosowaniem kwasów AHA i BHA. Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka (i tym samym rozjaśnianiu plamek) za pomocą specjalnie przystosowanych głowic. Peeling kwasami AHA i BHA to „rozpuszczanie” martwych komórek skóry. Połączenie tych dwóch zabiegów gwarantuje najlepsze efekty.