Najpiękniejsze wiadomości o kosmetykach
+ Cudowne Wyprzedaże
CO MASZ W TOREBCE?

Upiększająco – ochronny makijaż twarzy.

Upiększająco – ochronny makijaż twarzy.

Czy makijaż może jednocześnie upiększać i chronić? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od tego, jakich kosmetyków użyjemy, jakie właściwości będą one posiadały i czy umiemy wykonać odpowiedni makijaż.

Baza pod makijaż to kosmetyk, który nakładamy w pierwszej kolejności. Przeważnie produkty te zapewniają trwałość podkładu. Posiadają jednak szereg innych funkcji: wygładzają skórę, wyrównują koloryt cery, chronią przed promieniowaniem słonecznym i odżywiają. Baza pod makijaż zawiera filtry UVA i UVB, wiele witamin i minerałów. Niektóre w składzie posiadają silikony, które ułatwiają rozprowadzanie podkładu i chronią twarz przed słońcem i ujemnymi temperaturami.

Podkład to kosmetyk obowiązkowy w każdej kobiecej kosmetyczce. Powinnyśmy zmieniać go w zależności od pory roku i rodzaju skóry. Zimą jego konsystencja musi być gęsta, latem – lżejsza i uzupełniona filtrami przeciwsłonecznymi. Do skóry trądzikowej dobrać należy podkład z właściwościami antybakteryjnymi, do cery dojrzałej – z witaminą E, do wrażliwej – łagodzący itp. Natomiast aby upiększyć naszą skórę, dobrać należy odpowiedni odcień podkładu. Powinien on być o ton jaśniejszy od koloru cery – zatem jego odcień musi się zmieniać wraz z porami roku. Podobnym zasadom podlega wybór pudru i różu do policzków. To kosmetyki, które rozświetlą naszą skórę, ochronią przed promieniowaniem słonecznym i ograniczą wydzielanie sebum.

Nie możemy zapomnieć o ustach. Wargi pokryte są wrażliwą i delikatną skórą, która narażona jest na mroźne powietrze, promienie słoneczne i uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne. Dlatego przydadzą się nam pomadki ochronne o właściwościach nawilżających, bogate w witaminy i filtry UV. Możesz stosować również szminki lub błyszczyki, ale wystrzegaj się tych, które wysuszają skórę warg.